Zasady Higieny Podczas Aplikacji


Higiena to podstawa w każdym zabiegu kosmetycznym, również w zabiegu przedłużania rzęs.
O czym należy pamietać?

Zasady, które powinna przestrzegać każda stylistka rzęs!


  • dezynfekcja
   Dezynfekowanie akcesoriów/przedmiotów służących do zabiegu to podstawa. Nie powinno się a wręcz nie wolno!!! przystąpić do pracy bez wcześniejszego odkażenia oraz osuszenia narzędzi pracy.

   Oczyszczamy również rzęsy - z potu, kremu a przede wszystkim pozostałości makijażu co ma ogromny wpływ na wiązanie się kleju i trwałość aplikacji. Stosujemy Cleaner, który odtłuszcza i oczyszcza rzęsy przygotowując je do zabiegu a następnie nakładamy primer - jest to baza podkładowa zwiększająca przyczepność pomiędzy rzęsą syntetyczną a naturalną wspomagająca wiązanie się kleju jak i również zapobiega powstawaniu grudek - to nieodzowny płyn profesjonalnych stylistek rzęs.

  • jednorazowe produkty należy używać tylko 1 raz
    Zasada prosta … jeżeli produkt jest jednorazowego użytku, używamy tylko jeden raz. Nie dezynfekujemy! Płatki kosmetyczne, rękawiczki, aplikatory czy patyczki bezwłókienkowe to produkty do użytku jednorazowego.

  • dłonie, oddech oraz komfort klientki
    Podczas każdego zabiegu należy zdezynfekować dłonie lub założyć rękawiczki jednorazowego użytku, a najlepiej wykonać obie te czynności. Oddech również jest ważny. Albo używamy miętówek albo maseczki higienicznej ;) Jeżeli chodzi o komfort klientki podczas zabiegu należy również o to zadbać. Klientka powinna się czuć pewnie, bezpiecznie oraz swobodnie.

  • jakość produktów
   Wysoka jakość używanych produktów oraz akcesoriów również stanowi ważny element higieny podczas aplikacji. Nie powinno używać się tańszych rozwiązań. Osłabia to efekt aplikacji oraz trwałość.


Podczas wizyty u klientki zawsze trzymam się tych zasad !!!